مهارت های css - قسمت اول : یادداشت نویسی در css

معمولا برنامه نویسان برای توضیح علت کارهای خود در کنار کدها یادداشت نویسی می کنند . در این مقاله آموزشی به نحوه یادداشت نویسی یا کامنت نویسی در css برای داشتن یک کد خوانا اشاره می کنیم.

مهارت های css - قسمت اول : یادداشت نویسی در css
Article مجازی

وقتی هفته ها، ماه ها یا حتی سال ها پس از ایجاد یک استایل، بخواهید آن را ویرایش کنید، ممکن است بپرسید که "چرا من این  استایل را ایجاد کردم؟ این استایل چه کاری انجام می دهد؟" وقتی در حال ساختن یک وب سایت هستید، مانند هر پروژه دیگر، حتما یادداشت هایی را برای آن و طریقه انجام آن می نویسید. کامنت ها به نوشته هایی گفته می شود که معمولا برای توضیح در قسمتی از کد قرار می گیرند. خوشبختانه، شما نیازی به کاغذ برای این کار ندارید. شما می توانید یادداشت های خود را با استفاده از کامنت در فایل های CSS خود قرار دهید.

کامنت فقط یک یادداشت است که در دو علامت */ و /* قرار می گیرد. مانند HTML، در CSS نیز کامنت ها توسط مرورگر وب خوانده یا اجرا نمی شود، اما به شما این امکان را می دهد که یادآوری های مفیدی را به فایل های خود اضافه کنید. لازم نیست همه چیز را بنویسید، اما برای استایلی که مشخص نیست که چه کاری انجام می دهد، کامنت ایده خوبی است برای اضافه کردن به آن. به عنوان مثال، شما ممکن است box model را مجدداً تنظیم کنید تا عرض و ارتفاع یک عنصر با border و padding در نظر گرفته شود:

* {
box-sizing: border-box;
}

در زمان نوشتن آن، می دانستید که چه کاری انجام می دهید، اما آیا هنوز هم سه ماه بعد به یاد می آورید؟ یا کسی که نیاز دارد CSS شما را در یک مقطع ویرایش کند؟ کامنت خود را اضافه کنید، و برای خود یا شخص دیگری که باید در سایت کار کند، آسان خواهد بود تا بفهمد این استایل چیست و چرا ایجاد شده است:

/* Make width values include padding and borders */
* {
box-sizing: border-box;
}

اگر حرف های زیادی برای گفتن دارید، کامنت ها می توانند چندین خط را نیز در بر گیرند. فقط لازم است با */ شروع کنید، تمام کامنت هایی را که دوست دارید تایپ کنید، سپس با /* به آن پایان دهید. مانند افزودن اطلاعات پس زمینه در ابتدای صفحه، مانند شکل زیر:

بخاطر داشته باشید که اضافه کردن کامنت ها کدی را به فایل های شما اضافه می کند و آنها را بزرگتر و کندتر برای بارگیری می کند. در حقیقت، شما باید کامنت ها را تا قبل از اینکه به طور قابل توجهی سرعت بارگیری فایل را کاهش دهد، اضافه کنید. اما می توانید از ابزارهای آنلاین مانند (http: // cssminiier.com) CSS Miniier استفاده کنید تا در صورت تمایل کامنت خود را از بین ببرید و حذف کنید.

 

محتوا
  • - مهارت های CSS - قسمت اول : افزودن Comment

  • مهارت های css - قسمت اول : یادداشت نویسی در css

توسعه وب / HTML-CSS