آموزش اچ تی ام ال HTML

نویسنده : Shahriari_admin

یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱ بازدیدها : 260

اچ تی ام ال HTML زبان نشانه گذاری استاندارد برای صفحات وب است .با اچ تی ام ال (HTML) می­توانید وب سایت خود را ایجاد کنید .یادگیری اچ تی ام ال (HTML) آسان است و از یادگیری این زبان نشانه گذاری لذت خواهید برد!

جالب است بدانیدکه همه وب سایت ها از اچ تی ام ال (HTML) استفاده می­کنند. این زبان یک بخش اساسی از جعبه ابزار هر توسعه دهنده وب می­باشد بنابراین آموزش HTML یکی از ضروریات برای برنامه نویسان وب است .

 اچ تی ام ال (HTML) محتوایی را فراهم می­کند که به صفحات وب ساختار می­دهد. در این زبان با استفاده از عناصر و برچسب ها می­توانید متن، تصاویر، فیلم ها، فرم ها و موارد دیگر را به وبسایتتان اضافه کنید. یادگیری اصول اولیه اچ تی ام ال (HTML) اولین قدم مهم در سفر توسعه وب شما می باشد.

تاریخچه HTML :

HTML مخفف Hyper Text Markup Language است که پرکاربردترین زبان در وب برای توسعه صفحات وب است. HTML توسط برنرز لی در اواخر سال 1991 ایجاد شد اما " HTML 2.0" اولین مشخصات استاندارد HTML بود که در سال 1995 منتشر شد.

 HTML 4.01 نسخه اصلی HTML بود و در اواخر سال 1999 منتشر شد. اگرچه نسخه HTML 4.01 به طور گسترده استفاده می شود اما در حال حاضر نسخه HTML-5 را داریم که این نسخه در سال 2012 منتشر شد.

 

مهارت هایی که در دوره آموزش اچ تی ام ال (HTML) بدست می آورید :

  • ساختار دهی صفحات با اچ تی ام ال (HTML)
  • ارائه داده ها با جداول
  • تمیزتر نویسی با اچ تی ام ال (HTML)

 

چرا باید اچ تی ام ال (HTML) یاد بگیریم؟

در واقع ، اچ تی ام ال (HTML) با هدف تعریف ساختار اسنادی مانند سرفصل‌ها، پاراگراف‌ها، فهرست‌ها و غیره توسعه داده شد تا اشتراک‌گذاری اطلاعات علمی بین محققان را تسهیل کند. امروزه، اچ تی ام ال (HTML) به طور گسترده­ای برای قالب­بندی صفحات وب با کمک تگ­های مختلف موجود در زبان اچ تی ام ال (HTML) استفاده می­شود.

اچ تی ام ال (HTML) برای دانش‌آموزان و متخصصان شاغل برای تبدیل شدن به یک مهندس نرم‌افزار فوق‌العاده ضروری است، مخصوصاً زمانی که در دامنه توسعه وب کار می‌کنند.

 

مزایای یادگیری اچ تی ام ال (HTML) :

  1. ایجاد وب سایت : اگر HTML را خوب یادبگیرید، می توانید یک وب سایت ایجاد کنید یا یک الگوی وب موجود را سفارشی کنید.
  2. طراح وب شوید : اگر می­خواهید به عنوان یک طراح وب حرفه­ای شناخته شوید و یک کارآفرین باشید، طراحی HTML و CSS یک مهارت ضروری است.
  3. بهینه سازی وبسایت : اگر می­خواهید وب سایت خود را بهینه کنید، سرعت و عملکرد آن را افزایش دهید، بهتر است که اچ تی ام ال (HTML) را بلد باشید تا بهترین نتیجه را کسب کنید.
  4. کمک به آموزش زبان­های دیگر : هنگامی که اصول HTML را درک کرده باشید ، آموزش سایر فناوری های مرتبط مانند جاوا اسکریپت، php یا angular برایتان آسان­تر می­شوند.

 

اگر هدفتان یادگیری صفحات وب و آموزش زبان اچ تی ام ال (HTML) می­باشد حتما دوره ای که در ادامه آورده شده را مشاهده کنید تا با این دوره ی پروژه محور بتوانید زبان اچ تی ام ال (HTML) را به خوبی یادبگیرید.

*دوره آموزش html و css

مباحثی که در این دوره گفته میشود شامل :

بخش اول : وب سایت ها چگونه کار می کنند؟

بخش دوم: اچ تی ام ال (HTML) چیست؟

بخش سوم CSS :چیست؟

بخش چهارم : تایپوگراف

بخش پنجم : لیست ها

بخش ششم : لینک ها

بخش هفتم : تصاویر

بخش هشتم : جعبه ها - BOX مدل

بخش نهم : جداول

بخش دهم : لایه بندی

کارگاه ها

 

  • آموزش اچ تی ام ال HTML