بوت استرپ چیست؟

نویسنده : داود میرزایی

دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴ بازدیدها : 59

بوت استرپ محبوب ترین چارچوب برای طراحی صفحه وب است که شامل زبان های html ، css و java script است و به طراحان کمک می کند تا صفحات وب واکنش گرا (Responsive) و زیبا تولید کنند.

Bootstrap محبوب ترین چارچوب برای ایجاد صفحات وب است که توسط توییتر توسعه و نگهداری می شود و شامل مجموعه ای از کدهای نوشته شده به زبان های html ، css و java script  است که به طراحان کمک می کند تا صفحات وب واکنش گرا یا (Responsive) را سریع تر و زیباتر تولید کنند.

Bootstrap واکنش گرا است.یعنی صفحات طراحی شده در رسانه های مختلف مانند موبایل ها ، تبلت ها ، لپ تاپ ها ، مانیتور ها و  صفحات نمایش بزرگ به خوبی و بدون بهم ریختگی نمایش داده می شوند.به عبارتی نحوه نمایش صفحه بر اساس نوع صفحه نمایش تغییر می کند.

Bootstrap Mobile First : امروزه موبایل ها و گوشی های هوشمند اصلی ترین صفحه نمایش برای بازدید از صفحات وب هستند.بنابراین طراحی باید بر اساس موبایل ها انجام بگیرد.

Bootstrap نسخه ی 4 ، به کمک سطرها و ستون ها بر اساس تکنولوژی flex box ، صفحه را لایه بندی میکند.

شامل کلاس های کمکی زیادی است که ما را از نوشتن کد های css به صورت دستی بی نیاز می کند.

و نیز شامل کامپوننت های آماده است که با قراردادن آن ها روی صفحه ، به راحتی و با سرعت بالایی به یک طرح استاندارد می رسیم.

امروزه طراحی صفحات وب بدون استفاده از چارچوب هایی مانند bootstrap کاری زمان بر و پیچیده است.ضمن اینکه یادگیری آنها چندان مشکل نیست ، کافی است با html و  css آشنایی مقدماتی داشته باشید.

  • بوت استرپ چیست؟